Mohli sme si všimnúť ten rozdiel vo veci o otázke detstva, ako ho vníma staršia generácia a tie dnešné deti. Staršia generácia si myslí, že ak ich deti, alebo vnukovia či vnučky trávia čas doma pri počítači, Blue- ray prehrávači, či mobile, tak sú asi chorí, alebo ich niečo trápi. Preto si vytvárajú mylné domnienky a obavy a tak posielajú svoje ratolesti von, nech si idú sadnúť do parku na lavičku.
Ako sa mám hrať? Veď tam bude slabé pripojenie wi-fi! Nahlas si pomyslia deti a odchádzajú nešťastné do parku, pričom boli vyrušené pri zábave a komunikácii na Facebooku.
Ich rodičia a starí rodičia iba znepokojene krútia hlavou nad tým, čo sa to deje s ich miláčikom. Čo ho trápi? Je chorý? Pod pojmom wi-fi si predstavia asi toľko, čo ich ratolesti pod pojmom flinta či pionier.
No som si takmer istý a mám skrátka taký názor, že ak by tá staršia generácia vyrastala v takej technologickej dobe ako ich dnešné najmladšie pokolenie, boli presne takí istí. To nepochopenie spočíva v trochu iných zážitkoch, ale i možnostiach. V ich dobe predstavovala elektornická zábava akurát malý televízor a anténu s pár stanicami, kde sa dočkali filmu iba občas. Takisto nemali možnosť komunikovať cez Facebook či Twitter.
Teda pod pojmom zábava, komunikácia a hľadanie kamarátov sa vtedy chápalo hľadať zábavu vonku, na čerstvom vzduchu. Tam sa postretávali všetci mladí a už spoločne dokázali nejakú zábavu vymyslieť.
Samozrejme, musím však dať tak trochu za pravdu i tej strašej generácii. Pohyb a zábava na čerstvom vzduchu, takisto aj osobné stretnutia a osobné hľadanie známostí, to sú všetko veci, ktoré sú potrebné i dnes. To však neznamená, že ak ich dieťa trávi určitý voľný čas doma, pri elektronickej zábave, že je automaticky choré alebo nešťastné. A k dnešnému udržiavaniu či hľadaniu kamarátov sú sociálne siete už samozrejmou nutnosťou. Taká je skrátka doba a Vaše dieťa nie je jediné, ktoré takto funguje.